SAAB SK-37E Stör-Viggen “Electronic Warfare Agressor” 1/48

Kód: 100-SH48150 Produktové číslo: 8594071086558
Skladem: Ano
Novinka Novinka
1.399 Kč
Parametry
Typ Letadla
Měřítko 1/48
Období Moderní
Edice Special Hobby
Produkt Plastikové modely


SAAB SK-37E Stör-Viggen “Electronic Warfare Agressor” 1/48

SAAB 37 Viggen je letoun, který předběhl svou dobu. Neortodoxní řešení, zvolená jeho konstruktéry, nejen umožnily Viggenu splnit požadavky na něj kladené, ale v některých parametrech je předčit. Švédské letectvo objednalo Viggen v několika verzích, s tím, že základní provedení letounu tvořilo univerzální platformu, která doplněná o speciální vybavení umožňovala použití v několika rolích.

První ze sedmi stavěných prototypů vzlétl 8. února 1967, řízen pilotem E. Dalsrömem. Elektronické vybavení bylo ve své době jedno z nejlepších na světe, Viggen byl první stroj se zabudovaným počítačem s integrálními obvody. Do výzbroje švédského letectva byla jako první zařazena verze AJ 37 Viggen, kterou postupně následovaly verze SK 37 - dvoumístný cvičný stíhací letoun, SF 37 - průzkumná verze s fotografickými přístroji v upravené přídi, SH-37 - protilodní verze s odlišným elektronickým vybavením a protilodní výzbrojí. Po cca deseti letech od zařazený první verze byla vyrobena druhá generace Viggenu, stíhací verze JA 37. Ta dostala modernizované elektronické vybavení a silnější motor v nepatrně prodlouženém trupu. Modernější elektronické vybavení dostaly i starší verze, přestavbou vznikaly stroje AJS 37, případně ASFS a ASHS 37. Část dvoumístných cvičných strojů byla přestavěna na verzi pro vedení a výcvik elektronického boje SK-37E.

Právě verzi pro elektronický boj, ve Švédsku nazvanou Stör-Viggen Vám nyní nabízíme v modelu. Model je rozdělený do 11 rámečků z toho jsou dva čiré, obsahuje lepty pro exterier i interier této verze. Proti jednomístným verzím Viggenu (Special Hobby SH48148 a SH48188 a verze nabízené firmou Tarangus) tento model nabízí nový rámeček s opravenými kachními plochami a APU jednotkou. Obtisky a návod umožňují výběr mezi třemi různými stroji. Dva nesou klasickou lámanou kamufláž složenou z několika barev, třetí stroj, ozdobený bleskem na SOP létal ve dvoubarevné, šedošedé kamufláži.

Napište recenzi
Pro napsání recenze musíte být přihlášen.
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.
Facebook Google+ Twitter Twitter YouTube