Spitfire Mk.22 1/72

Kód: 100-SH72127 Produktové číslo: 8594071085780
Skladem: Ano
372 Kč
Parametry
Váha 0.3289 kg
Produkt Plastikové modely
Období 2. světová válka
Edice HI-TECH
Měřítko 1/72
Typ Letadla
Přílohy
Výrobce: SPECIAL HOBBY s.r.o.


Spitfire Mk.22 1/72

Poslední sériové verze Spitfiru, od verze Mk.21poháněné motory řady R&R Griffon řady Mk.61, dostaly nové přepracované křídlo s výzbrojí čtyř kanónů. Protože byly v podstatě novou konstrukcí, původně se uvažovalo o jménu Victor. Verze Mk.21 se ještě stihla zapojit do bojů druhé světové války. Další dvě verze Spitfire Mk.22 a Mk.24 byly již poválečné. Od verze Mk.21 se odlišovaly na první pohled sníženým hřbetem trupu, kapkovitou kabinou a ocasními plochami nové konstrukce (původně zkonstruovanými pro Spiteful).

Spitfiru Mk.22 bylo vyrobeno 287 kusů. S vyjímkou jediné squadron RAF byl zaveden do výzbroje squadron Royal Auxiliary Air Force na domácích ostrovech. V roce 1955 byly prohlášeny za zastaralé a vyřazeny. Část strojů prošla rekonstrukcí a byla prodána Jihorhodéskému, syrskému a egyptskému letectvu.

Krabička s modelem tohoto nádherného stroje v provedení Hi-tech obsahuje čtyři rámečky detailních plastových dílů, rámeček čirých dílů a obtisky. Planžeta leptaných dílů a ve 3D připravené detailní resinové díly výfuků a kol dělají z této stavebnice provedení Hi-tech. Obtisky nabízí čtyři kamufláže Spitfirů od RAuxAF, dva kamuflované (jeden se startovními čísly ze závodu), dva v barvě kovu a hliníkového nástřiku.  Další dvě kamufláže jsou zahraničních uživatelů, světle šedý Spitfire Mk.22 létal v barvách jihorhodézkého letectva, poslední Spitfire Mk.22 létal v hliníkovém nástřiku v barvách Egyptského letectva.

Napište recenzi
Pro napsání recenze musíte být přihlášen.
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.
Facebook Google+ Twitter Twitter YouTube